Ożywić przedmiot – zajęcia teatralne

Ożywić przedmiot – zajęcia teatralne z wykorzystaniem muzyki i elementów teatru plastycznego

Warsztaty teatralne dla dzieci w wieku 7-11 lat ze świetlicy artystyczno-terapeutycznej Klub Zdolnego Dziecka mieszczącej się w Piasecznie, prowadzonej przez Fundację dla Dzieci.

Opis warsztatów
Warsztaty to cykl półtoragodzinnych spotkań odbywających się raz w tygodniu, które w połowie grudnia zakończą się finałowym pokazem na scenie Teatru Ochoty.
Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się czym jest teatr plastyczny, zbadają jak z pozornie zbędnych przedmiotów stworzyć elementy scenografii do spektaklu. Będą animować przedmioty, doświadczą jak porusza się folia malarska, do czego może posłużyć tkanina, jak w nie do końca typowy sposób wykorzystać skrzydła Isis. Wezmą udział w ćwiczeniach rozwijających poczucie rytmu i wrażliwość na muzykę, pogłębią świadomość własnego ciała. Popracują nad głosem, artykulacją.
Warsztaty te będą silnie oddziaływały na wyobraźnię uczestników, nie tylko ją rozwijając ale również pokazując, że można samodzielnie wykreować niezwykły świat. Dzieci będą aktywnymi współtwórcami finałowego spektaklu. Ich skojarzenia powstałe podczas pracy z wyżej wymienionymi przedmiotami staną się ważnym elementem autorskiego scenariusza.

Prowadząca
Katarzyna Sadurska – nauczyciel mianowany. Na co dzień pracuje w Przedszkolu Niepublicznym Fantazja. Współtworzy wydarzenia artystyczne. W placówce prowadzi od 7 lat Teatr Rodziców i Nauczycieli, w którym również gra. Absolwentka podyplomowych studiów z zakresu Pedagogiki Teatru na Uniwersytecie Warszawskim. Uczestniczyła w wielu kursach i szkoleniach dotyczących prowadzenia grup teatralnych, między innymi: dwustopniowy kurs Teatr Szkolny – techniki teatralne i dramowe w pracy z dziećmi i młodzieżą organizowany przez PO ASSISTEJ, szkolenie Teatr dla najmłodszych prowadzone przez Instytut Raabe.

Prowadząca realizuje zajęcia w ramach Instruktorskiego Kursu Teatralnego
pod opieką merytoryczną Ogniska Teatralnego Teatru Ochoty.